PEM
Kampania ZOBACZ, ZAPYTAJ, ZAREAGUJ - skoncentrowanie uwagi opiekunów na czasie spędzanym przez dzieci w świecie Internetu
Współczesne technologie i dostęp do Internetu, obok wielu korzyści, niosą ze sobą zagrożenia, które wpływają na zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne dzieci. Kampania ZOBACZ, ZAPYTAJ, ZAREAGUJ zachęca opiekunów do bycia bardziej świadomymi i aktywnymi wobec cyfrowej aktywności swoich podopiecznych.
9.09.2023
9.06.2019
Międzynarodowy Dzień Elektrowrazliwości w Krakowie
Może nie wiecie Państwo, że …
Elektrowrażliwość inaczej nazywana jest nadwrażliwością elektromagnetyczną i polega na odczuwaniu dolegliwości podczas przebywania w sztucznym polu elektromagnetycznym – PEM, zwanym „elektrosmogiem”.
Ponad 240 naukowców z ponad 40 krajów ostrzega przed szkodliwą ekspozycją na PEM i szacuje, że jest co najmniej 5% osób elektrowrażliwych w każdej populacji.
U osoby elektrowrażliwej, wystawionej na działanie PEM, mogą się pojawić takie objawy, jak ból głowy, chroniczne zmęczenie, nawracające infekcje, trudności z koncentracją, zaniki pamięci, zaburzenia snu, zaburzenia pracy serca, problemy z krążeniem krwi, zaburzenia czynności tarczycy i przewodu pokarmowego, pieczenie oczu, szumy uszne, nerwowość, chłodne dłonie i stopy oraz sztywność mięśni.
Objawy wyżej wymienione ujawniają się lub pogłębiają w trakcie zbliżania się do urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne, a ustępują i zanikają w trakcie oddalania się od nich.
Osoby elektrowrażliwe nie doświadczają żadnych problemów zdrowotnych, gdy nie są wystawiane na działanie elektrosmogu.
Osoby elektrowrażliwe spotykają się czasami z niezrozumieniem lub sceptycyzmem ze strony lekarzy, którzy nie traktują tego problemu w sposób profesjonalny, dlatego nie należy zapominać o osobach, które nie są świadome przyczyn swych problemów zdrowotnych.
Osoby elektrowrażliwe zmuszone są unikać prawie wszystkich miejsc publicznych i prywatnych, takich jak środki transportu, szkoły i biblioteki, a nawet własnego mieszkania, w tym zwłaszcza budynków, gdzie zainstalowano urządzenia do transmisji bezprzewodowej, by nie doświadczać negatywnych konsekwencji zdrowotnych.
Najczęstszym źródłem zanieczyszczenia elektromagnetycznego są stacje bazowe telefonii komórkowej (SBTK), smartfony i routery Wi-Fi. Wszystkie te urządzenia emitują promieniowanie elektromagnetyczne 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu.
Elektrowrażliwość to dolegliwość każdego żywego organizmu wywołane przebywaniem w sztucznym polu elektromagnetycznym, dlatego nie wolno zapominać nam o możliwym cierpieniu czworonożnych pupili, wykazanym w badaniach laboratoryjnych na innych zwierzętach.
Według naukowców, osoby elektrowrażliwe mogą przebywać w promieniowaniu o wartości maksymalnie do 0,02 V/m. W Polsce dopuszczalne limity w przestrzeni publicznej wynoszą 7 V/m.
Warto wiedzieć, że …
Inicjatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Elektrowrażliwości są Francuzi.
W Krakowie oraz w całej Polsce proponujemy po raz pierwszy rozmawiać o elektrowrażliwości w publicznej przestrzeni.
Wśród sąsiadów, znajomych i w rodzinie żyją osoby elektrowrażliwe, tylko, że one krępują się, aby powiedzieć Państwu o tym, bo może narażą się na śmieszność albo niedowierzanie, a tłumaczenie o swoim problemie przerasta osobę elektrowrażliwą.
Wszystkie osoby elektrowrażliwe chcą żyć wśród nas i z nami.
Puste żółte krzesło, stojące obok nas, symbolizuje nieobecność osoby elektrowrażliwej, która zbyt cierpi w trakcie spotkania lub po nim.
Dlatego …
Zwracamy się do Państwa o poparcie krakowskiej inicjatywy i włączenie się do międzynarodowej akcji.
Francuscy organizatorzy przewidują różne formy działania. My postanowiliśmy zaproponować Państwu aktywność w mediach społecznościowych.
Symbolem międzynarodowej akcji jest żółte serduszko, prosimy o dodanie go do swojego profilu, aby wyrazić zainteresowanie problemami osób elektrowrażliwych.
Inauguracja Międzynarodowego Dnia Elektrowrażliwości odbyła się w niedzielę, 9 czerwca podczas tegorocznej edycji Dnia Otwartego Magistratu. Punkty informacyjne o elektrowrażliwości mieszkańcy mogli znaleźć w dwóch lokalizacjach – zarówno w magistracie przy placu Wszystkich Świętych, jak i w Nowej Hucie.
Symbolem międzynarodowej akcji jest żółte serduszko, które zostało przetłumaczone już na ponad 30 języków świata. Puste żółte krzesło symbolizuje nieobecność osoby elektrowrażliwej, która z powodu elektrosmogu generowanego przez telefony komórkowe, sieci Wi-Fi, czy stacje bazowe telefonii komórkowej, zbyt cierpi w trakcie spotkania lub po nim. Osoby elektrowrażliwe zmuszone są również unikać prawie wszystkich miejsc publicznych i prywatnych, takich jak środki transportu, szkoły i biblioteki, a nawet własnego mieszkania, w tym zwłaszcza budynków, gdzie zainstalowano urządzenia do transmisji bezprzewodowej, by nie doświadczać negatywnych konsekwencji zdrowotnych.
W wielu miejscach na świecie tworzone są specjalne białe strefy wolne od sztucznych pól elektromagnetycznych, tak aby osoby ze zdiagnozowaną nadwrażliwością elektromagnetyczną mogły w pełni uczestniczyć w życiu publicznym. Najnowszym przykładem jest niemieckie miasto Ravensburg, którego władzę podjęły w 2019 roku uchwałę o wdrożeniu bezprzewodowej sieci 5G równocześnie zapewniając specjalne strefy wolne od PEM dla osób elektrowrażliwych.
W Krakowie Rada Miasta podejmowała problem nadwrażliwości elektromagnetycznej w dwóch rezolucjach z 2012 i 2014 roku. W rezolucji z października 2014 r. skierowanej do najwyższych władz w kraju czytamy, że Rada Miasta Krakowa ubolewała, iż Rezolucja z 2012 r. nie przyniosła żadnych zmian w przepisach na szczeblu krajowym. Rada Miasta Krakowa zwróciła uwagę, że nadal z niepokojem przyjmuje liczne protesty mieszkańców związane z lokalizacją nowych stacji telefonii komórkowej na terenie miasta Krakowa. Rada Miasta Krakowa w rezolucji zaproponowała rozważenie podstawy naukowej aktualnych norm w zakresie stałego narażenia na pola elektromagnetyczne, zmniejszając wartości wewnątrz pomieszczeń do 0,2 V/m (polska norma 7 V/m) oraz włączenie „nadwrażliwość elektromagnetyczną" do klasyfikacji chorób i problemów zdrowotnych, w celu wyeliminowania nierówności w zakresie zdrowia występujące między poszczególnymi państwami – zgodnie z zaleceniami UE.
14.05.2019
Posiedzenie Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
Na posiedzeniu komisji o Raporcie Najwyższej Izby Kontroli:
http://orka.sejm.gov.pl/zapisy8.nsf/0/17257736A75C15E9C12584000044FFD3/%24File/0428208.pdf
7.05.2019
"Kontroli nie ma promienie harcują" - raport NIK
NIK o działaniach organów administracji publicznej w zakresie ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym pochodzącym od urządzeń telefonii komórkowej
"Sieć 5G w Polsce - szanse i zagrożenia" - konferencja w Sejmie RP
Poseł M. Sochajko, organizator konferencji: "Przyszliśmy tutaj po wiedzę dotyczącą zasady ostrożności, możliwego czasu przebywania w PEM, limitów w naszym kraju i obaw związanych z nową siecią".
11 FORUM GOSPODARCZE 4-5 marca 2019 r., Hotel Hilton, Warszawa
TIME
TELEKOMUNIKACJA, INTERNET, MEDIA, ELEKTRONIKA
Sieci 5G dla porzemysłu 4.0
Powołanie Zespołu Społecznych Doradców Prezydenta Miasta Krakowa
ZARZĄDZENIE Nr 3551/2018 PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA
z dnia 24.12.2018 r.
w sprawie utworzenia oraz określenia kierunków działania Zespołu Społecznych
Doradców Prezydenta Miasta Krakowa.
Honoris Gratia dla działalności na rzecz ochrony mieszkanców przed PEM
Gdy prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, otwieral III Międzynarodowe Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi. Bezpieczne Limity, na zakończenie swojego wystąpienia, wreczył radnej miasta Krakowa, wspólorganizatorce Forum, Marrcie Patena odznaczenie Honoris Gratia za działalność, na rzecz mieszkanców miasta, w ich ochronie przed nadmiernym promieniowaniem elektromagnetycznym.
VIII Rajd Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej
W sobotę 13 października rano, z Rynku Głównego wystartował VIII Rajd Samochodowy pod hasłem "Szlakiem Krakowskich Kupców". Trasa rajdu wiedzie przez: Proszowice, Połaniec, Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg, Sandomierz do Ostrowca Świętokrzyskiego. Razem około 260 km. Jak co roku, puchar dla najlepszej zawodniczki Rajdu jedzie na metę.
Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji DKMS
World Doctors Orchestra w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie z Programem:
Ignacy Jan Paderewski - Uwertura Es-dur; Fryderyk Chopin - I Koncert Fortepianowy E-moll op. 11; Ludwig van Beethoven - VIII Symfonia F-dur op. 93
Dzień Edukacji Narodowej 2018
W tym roku innowacja w VII Liceum Ogólnokształcącym: spotkanie w kawiarence "Siódme Niebo". Doskonała obsługa klasy 2B, portretowanie nauczycieli w trakcie spotkania i wręczanie upominków - rysunki - wcześniej przygotowanych. Dziękuję za zaproszenie!
Odkrywanie wolności - doświadczanie niepodległości
Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli szkól podstawowych "Odkrywanie wolności - doświadczanie niepodleglości odbywała sie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.
Każde działanie skierowane na wychowywanie dzieci i młodzieży - popieram.
Prezentacja Kandydatek i Kandydatów listy KW "Wspólna Malopolska"
W celu przybliżenia sylwetek kandydatek i kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego KW „Wspólna Małopolska” z okręgu 3 (miasto Kraków) zaprosiliśmy dziennikarzy na konferencję prasową.
Tradycyjne strzelanie o klejnot Króla Kurkowego i Marszałków
Doroczne strzelanie o Klejnot Króla Kurkowego i Marszałków na Pasterniku.
Dożynki Miejskie
Na końcu Miasta, bo na osiedlu Przewóz, tegoroczne Dożynki Miejskie: msza św., wystąpienia Gości i wreczenie chleba, występy dzieci.
Koncert dla Honorowych Obywateli Krakowa
W Kolegiacie św. Anny w Krakowie odbył sie koncert dla uczczenia dzisiejszych Honorowych Obywateli Miasta Krakowa